FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dorota
Wto 12 Wrz, 2006 20:31
Mója Sonia ciągle puszcza bąki !!
Autor Wiadomość
M!$k@ 

Wysłany: Wto 07 Mar, 2006 14:30   Mója Sonia ciągle puszcza bąki !!

Mam problem z moja suczka, ktora ma ciagle gazy bardzo smierdzace!! Dostalam ja niedawno wiec nie wiem co z nia sie stało :( Czy moze miec chora wątrobę?? Co jest z nia?? Bardzo szkoda mi mojej suczki tylko sie męczy!! Karmię ja kasza z mieskiem!! :?

Suczke dostalam 2 letnia!! Jest śliczna jak jej pomóc!! Wiem ze moge jej podac tabletke np. esspumisan ale ...!!to jest doraźny środek !!

PROSZE O POMOC!!!!! :(

Jesli byl taki temat to prosze o link!! :)

ksara 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto 07 Mar, 2006 14:45   

Widocznie nie odpowiada jej to czym ją karmisz.
Radzę zmienić dietę.

MoLoS 
administrator
hundesport

Wysłany: Wto 07 Mar, 2006 14:46   

postaraj się zmienić jej karmę - poczytaj trochę w tym subforum o żywieniu - być może lepsza będzie dla niej karma sucha. Oczywiście to też zależy bo różne karmy, różne psy, różnie tolerują (ale zamotałem :P )

AM 

Wysłany: Wto 07 Mar, 2006 15:13   

Nie dawaj kaszy bo widac nie służy Twojej suni. Spróbuj zmienić na ryż. Kasza ma ok. 5,5% błonnika, co u psa nie przyzwyczajonego do takiego poziomu błonnika w diecie może wywołac gazy (przyspieszona perystaltyka i silna fermentacja)

Dapi 

Wysłany: Wto 07 Mar, 2006 16:04   

Mojemu psiakowi pomogła zmiana karmy - był na gotowanej, obecnie jest na suchej i od czasu, do czasu mu się zdarzy ale sporadycznie. Karmę musisz dobrać do psa - Nicowi pasuje Acana, a innym psom nie.

M!$k@ 

Wysłany: Wto 07 Mar, 2006 20:11   

Dzięki za odpowiedzi!! Zobacze zmienie jej karme i mam nadzieje, że bedzie dobrze dzięki :roll: :roll:

[ Dodano: Sro 08 Mar, 2006 12:14 ]
Nio i niestety nie pomaga podalam psu wczoraj lekka potrawe tzn piersi z kurczaka z ryżem i tez nie zle dawala!! Co mam robic?? :roll: :?: :?:

Marta !!! 

Wysłany: Czw 09 Mar, 2006 09:49   

Ja myslę,ze jednorazowe podanie innej karmy tak z dnia na dzień tego problemu nie wyeliminuje. Z Grafem miałam to samo.. Puszczał bąki,ze hej.. Zmieniliśmy i stopniowo zaczęło się to zmniejszać.. Oczywiscie czasem mu się jeszcze zdaży ale tylko sporadycznie.. :)
Daj suni troche czasu..

Dorota 
hodowca

Wysłany: Czw 09 Mar, 2006 09:53   

M!$k@ napisał/a:
Nio i niestety nie pomaga

To co napisała Marta !!!, po jednym razie nie pomoże, daj jej czas ! Tydzień, dwa - żołądek musi się przestawić !

ksara 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw 09 Mar, 2006 10:24   

Może jeszcze być inny powód,za duża porcja na jeden raz.

super boxer 

Wysłany: Pią 10 Mar, 2006 09:37   

Żołądek potrzebuje się przestawić - czytaj: przystosować - do nowego rodzaju pożywienia i nawetjeśli jest ono dużo lepsze od powszedniego organizm może zareagować zagazowaniem z samego tylko faktu zmiany.

Jeśli chcesz psu gotować ja dałabym jej zestaw ryż (dobrze ugotowany) kura + marchew i tak przez dłuższy czas i na tym powinien się jej żołądek ustabilizować. No i przy żywieniu gotowanym koniecznie 2 posiłki dziennie.

gaja 

Wysłany: Pon 20 Mar, 2006 00:57   

mialam ten sam problem - az sama gaja uciekala od swoich bakow... karmie je sucha karma i po wyprobowaniu kilku najlepiej pasuje Royal Canin dla boxerow - polecam.

M!$k@ 

Wysłany: Nie 26 Mar, 2006 20:21   teraz to juz jest bardzo źle

teraz jest juz okropnie Sonia wymiotuje ma biegunke ostrą i przewlekła!!!
Ma zapalenie trzustki co z nia bedzie!! Niedawno kupilam ja właściciel zapewnial ze jest zdrowa a mi tak jej szkoda tak zle wyglada!!!!

Wookash 
Dante

Wysłany: Nie 26 Mar, 2006 20:28   

M!$k@ przedewszystkim opiekuj sie nia bardzo bo sunia napewno tego potrzebuje, trzeba jej koniecnie pomoc dlatego proponuje z nia pojsc do weterynarza zeby przypisal jej jakies leki i ja obadal. M!$k@ nie trac nadziei i walcz o to aby twoja sunia wyzdrowiala :8):

Dorota 
hodowca

Wysłany: Nie 26 Mar, 2006 20:28   

M!$k@, biegiem do weta !!

Dapi 

Wysłany: Nie 26 Mar, 2006 20:33   

Kiedy zdiagnozowano zapalenie trzustki, czy pies dostaje jakieś leki?

DMLG 

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006 23:05   

Witam , z naszą suńką Gapą jest to samo. Zabrana ze schroniska tydzień temu(jak widomo karmy nie są tam najlepsze) puszcza take bączki, że uszy więdną.
Ja byłam u weta i pytałam co robić i wet znalazł rozwiązanie- karma to jedno, a drugie pomaga herbatka z koperku jak dla małych dzieci.Suńka najpierw nie chciała pić, ale teraz jest jej to всё равно, pije aż jej się uchole trzęsą(oczywiście z wodą i pomaga bo jest ich duż mniej) :] . Ja karmię ja puriną(karma dietetyczna zalecana przez weta- je ją nasz pies u rodziców, kotka- tyle, że kocią i je Gapa), ale dostaje też gotowany ryż z kurczakiem i marchewką. Myślę, że jak się przestawi jej żołądeczek to się uspokoi. Rodzice śmieją się, że nie powinna nazywać się Gapa, a Gazownia :mrgreen:
Ale mi to nie przeszkadza i tak jest super :]
Pozdrawiamy i życzymy zdrówka Danka, Lola i Gapa vel Gazownia

M!$k@ 

Wysłany: Sob 27 Maj, 2006 16:02   

Witam :/ teraz z sonia jest wpozadku ale niestety pule czase sie zdarza!! bylam u wet i ...
po 1 dala jej serie antybiotykow , a na rope w pochwie nic nie dala!! A moja sunia nie dostala cieczki teraz po zimie CZY TA ROPA MOZE BYC PRZYCZYNA?? :roll:

nikita i nelson 
hodowca

Wysłany: Sob 27 Maj, 2006 22:56   

Słuchaj zmień weta ropa w pochwie....no cóż czekaj dalej :/

Opium 

Wysłany: Wto 30 Maj, 2006 23:03   

Siedzi misiu na łące
Puszcza bąki śmierdzące
przyszła mama, misia zbiła
misiu piernął, mama zgniła

:grin:

Żaba i Aga 

Wysłany: Wto 30 Maj, 2006 23:40   

sorki, ne mogę się powstrzymać ale to jest cały opium :mrgreen:

Graża 

Wysłany: Wto 26 Gru, 2006 17:56   Bąki

Hi hi hi! My też swego czasu przez ten śmierdzący temat przchodziliśmy ( z Fabią), ale po zmianie diety problem skończył się raz na zawsze, tak więc chyba ma to swoją konkretną przyczynę i warto przemyśleć sprawę żywienia psa...

ireku2 

Wysłany: Wto 26 Gru, 2006 22:47   

mój pies ma z tym problem po wszelkiego typu konserwach typu Chappi etc.. co oni do tego dodaja??...

Boksery Dwa 
symulant

Wysłany: Wto 26 Gru, 2006 22:57   

Raczej czego nie dodaja. Najmniej jest tam normalnego, prawdziwego miesa (tej "wolowiny" czy "drobiu" o ktorym krzyczy etykietka). A za miast tego w wiekszosci popularnych konserw (Chappi, Pedigree, itd) produkty poubojowe, papki z produktow ubocznych i mnostwo chemi :/ Zreszta na wielu tych puszkach jest napisane ze zawieraja np. 4% wolowiny. Czyli 96% to... cos czego raczej nie chcielibysmy psu wkladac do miski, o ile mielibysmy wybor.

Marlena i Toffi 

Wysłany: Pią 26 Sty, 2007 01:00   

Boksery mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy, ja moją Toffi staram się karmić racjonalnie, przykładam do tego bardzo dużo uwagi, staram się zbilansować jej pożywienie aby zawierało wszystkie składniki pokarmowe tak aby była odpowiednia ilość budulca i materiału energetycznego dla suczki, pokarm podaje jej o stałych porach, zawsze świeży, to czego nie zje od razu wyrzucam, papuniu daje jej dwa razy dziennie , ale też zdarza się nieraz, że Toffi ma jakąś niestrawność, puszcza bąki, ma biegunkę bo boksie mają naprawdę wrażliwy układ pokarmowy. Podobno najmniej zaburzeń pokarmowych i jakiś niedoborów występuje u zwierząt żywionych karmą przemysłową, ja mam jednak w tej kwestii małe obiekcje do takiego sposobu odżywiania, ze względu na brak świeżych składników pokarmowych oraz właśnie te konserwanty stosowane do zabezpieczenia karmy przed zepsuciem. Z tym, że znowu karma przemysłowa zawiera wszystkie niezbędne składniki, w tym witaminy i pierwiastki. Ale myślę, że należy stopniowo próbować jaki pokarm najbardziej psu pasuje, z tym, że tak jak napisały dziewczyny, na pewno różnica nie będzie zauważalna już po jednym razie, potrzeba do tego trochę cierpliwości i na pewno coś boksiowi przypasuje.
Pozdrowionka!
:oki:

Zabcia 

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007 11:33   

Witam my też mamy ten śmiedzący problem:( niestety mmimo że karma nie jest chyba najgorsza nutra dla puppy bo mały ma trzy miesiące to jakoś tak na początku było ok a teraz kuponki są tak cuchnące że nos ukręca a i bączki się zdarzają dość często myślę nad zmianą karmy ale sama nie wiem na jaką. słyszałam że hills jest ok że bosch może. Po jakim czasie wychodzi szydło z worka?? tzn jak długo bada się czy karma jest ok bo przecież nie wiadomo tego po tygodniu tylko myślę że troszkeczasu trzeba. Bo tak się zastanawiam jak duże opakowanie na początek kupić. Jak by ktoś miał pomysł.

Odpowiedz do tematu